Swarzędz: Nastolatek z pałką teleskopową wpadł przez...

  Swarzędz: Nastolatek z pałką teleskopową wpadł przez monitoring

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Skuteczny okazał się swarzędzki monitoring obserwowany przez czujnego policjanta. Wysłał on patrol do grupy młodych osób, w której znajdował się chłopak posiadający przedmiot podobny do pałki teleskopowej.
  Grupka wsiadła do autobusu, ale wciąż była obserwowana przez dyżurnego przebywającego w centrum monitoringu. Gdy chłopcy wysiedli z autobusu, skontrolowała ich policja. Okazało się, że jeden z nastolatków rzeczywiście posiadał pałkę teleskopową. Został on doprowadzony do komisariatu, gdzie okazało się, że na swoim koncie ma już kradzieże, rozboje, groźby, bójki oraz pobicia. Chłopiec stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Poznaniu.

  Legalność pałki teleskopowej budzi spore emocje. Jest ona bronią białą i na jej posiadanie wymagane jest pozwolenie. Niektórzy jednak obchodzą ten zakaz, poprzez zakończenie pałki gumową nakładką. Pałka oraz obrót nią jest nielegalny, gdy jest ona zakończona ciężką, metalową kulą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo