Raperskie sumienie

  Raperskie sumienie

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie ronił krokodylich łez, nie błagał o wybaczenie, a równocześnie nie chował głowy w piasek, zasłaniając się tezą Macieja Maleńczuka, głoszącą, że "artyście wolno więcej".
  Nie, stający wczoraj przed zielonogórskim sądem raper Peja grzecznie przyznał się do swojego nagannego zachowania. I bardzo dobrze. Cieszy sytuacja, w której kreowany przez antagonistów hip-hopu na trzygłową, ziejącą ogniem bestię Peja udowodnił, że potrafi zwyczajnie, po ludzku powiedzieć "przepraszam".

  Przyklaskuję raperowi, ale równocześnie wciąż nie mogę pozbyć się z pamięci pewnego obrazka. Sześć dni po feralnym, zielonogórskim incydencie miałem okazję być na imprezie, promującej ostatni album artysty "Na serio". Mijałem wówczas Peję wielokrotnie i widziałem, że pomimo szalejącej właśnie nad jego głową medialnej burzy raper wydawał się być całym larum kompletnie niezainteresowany. Dziś mam nadzieję, że Peja nie przyznał się do winy tylko po to, by całą zielonogórską historię mieć już w końcu za sobą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  re:

  jack.sobczynski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 8

  Zosiu, po części masz rację. Tyle, że pokorne przyznanie się do winy, czy choćby wspomaganie dobroczynnych fundacji (i to bez medialnego rozgłosu) stają na kontrze do tego, jak Peję widzą nie tylko...rozwiń całość

  Zosiu, po części masz rację. Tyle, że pokorne przyznanie się do winy, czy choćby wspomaganie dobroczynnych fundacji (i to bez medialnego rozgłosu) stają na kontrze do tego, jak Peję widzą nie tylko niektóre media, ale i zagorzali przeciwnicy (patrz: Ryszard Nowak). Zgadzam się, że dla 95% społeczeństwa skrucha byłaby czymś normalnym, pamiętajmy jednak, że po zielonogórskim incydencie Peja musiał po prostu znów udowodnić, że posiada ludzkie oblicze.
  pozdrawiam!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Sumienie ?

  zosia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 12

  Nie podzielam radości redaktora,który z mocno spóźnionej i nieszczerej,pokazowej "skruchy" rapera czyni niezwykłe wydzrzenie.To tak,jakby dziwić się ,że wchodząc do sklepu mówimy "dzień dobry", czy...rozwiń całość

  Nie podzielam radości redaktora,który z mocno spóźnionej i nieszczerej,pokazowej "skruchy" rapera czyni niezwykłe wydzrzenie.To tak,jakby dziwić się ,że wchodząc do sklepu mówimy "dzień dobry", czy po przepuszczeniu nas w drzwiach "dziękuję".To dla ludzi kulturalnych normalne.I to nie "przeciwnicy hip-hopu wykreowali Peję na bestię".Bestia została wykreowana przez media,które utwierdziły Peję,że jest artystą i spełnia jakąś misję.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo