Kto ogląda się za lolitką?

  Kto ogląda się za lolitką?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W krajach arabskich nie cichnie oburzenie po ślubie 80-letniego mężczyzny z 12-letnią dziewczynką. U nas ciągle trwa dyskusja, czy Polański uwiódł nieletnią, czy to ona raczej uwiodła jego. Mężczyzna przejawiający zainteresowanie typem niedojrzałej lolitki to norma? O tym, że nawet arabski świat rozpoczął walkę z pedofilią, usankcjonowaną tradycją, pisze Danuta Pawlicka.
  Polak wzruszy ramionami: to się może wydarzyć tylko w Arabii Saudyjskiej bądź jeszcze w kilku innych sąsiednich krajach. Jedynie tam ojciec wydaje córkę kuzynowi, któremu stuknął ósmy krzyżyk. A jednak to małżeństwo okazało się tym, które poruszyło wreszcie arabskie instytucje i autorytety. Tym razem nie można już uciszyć opinii publicznej, powołując się na Proroka Mahometa, który ożenił się z Aiszą, dzieckiem zaledwie sześcioletnim.
  Saudyjskie księżniczki Adelah i Sarah nazywają rzeczy po imieniu: takie dziewczynki są bezwstydnie wykorzystywane i traktowane jak towar do osiągania zysków materialnych. Także przewodniczący saudyjskiej Wysokiej Rady Sądowniczej zapowiada kres małżeństw z nieletnimi. Z kolei egipski publicysta nie waha się, by mężczyzn, którzy godzą się na takie związki, nazwać "podlejszymi od zwierząt".

  Rosnący opór wobec tych praktyk doprowadził już do kilku rozwodów starców i dzieci, ale w Arabii Saudyjskiej nadal żyje ponad 3 tysiące (!) dziewczynek poniżej 13. roku życia, które tkwią przy boku mężczyzn w wieku ich ojców i dziadków. A tego zwyczaju, usankcjonowanego wieloletnią tradycją, ciągle bronią tamtejsi duchowni.

  Nie do pomyślenia u nas


  - W ostatnich trzech latach były u nas takie małżeństwa może dwa lub trzy, ale wszystkie zostały zawarte w krajach arabskich i w Turcji - informuje Krzysztof Konarski z Urzędu Stanu Cywilnego w Poznaniu.
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo