Jakub Tomczak zostanie ułaskawiony?

  Jakub Tomczak zostanie ułaskawiony?

  IAR

  Aktualności

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Poznański Sąd Okręgowy (godz. 9.15) zajmie się w poniedziałek wnioskiem Jakuba Tomczaka o ułaskawienie. Sędziowie mają wydać opinię w sprawie prośby poznaniaka, skazanego w Wielkiej Brytanii na podwójne dożywocie za gwałt i pobicie mieszkanki angielskiego Exeter.
  Sprawa jest precedensowa, bo poznański sąd nie oceniał dowodów zebranych przez oskarżyciela. Decydował jedynie, jaki wyrok poznaniak ma odsiadywać w Polsce. Uznał, że będzie to podwójne dożywocie mimo, że w polskim kodeksie nie ma takiej kary.

  Do Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wniosek o ułaskawienie poznaniaka złożyła jego rodzina. Zebrała pod nim ponad 6 i pół tysiąca podpisów. Rodzina we wniosku powołuje się na niepodnoszone dotychczas okoliczności sprawy, między innymi na fakt, że pokrzywdzona pracowała w komisariacie, a jej mąż jest policjantem, co musiało - według rodziny - wpłynąć na nastawienie sądu i opinii publicznej.

  Jakub Tomczak odbywa karę dożywocia w więzieniu w Gębarzewie. Zgodnie z wyrokiem może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po 9-u latach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  decyzja w rękach Sądu

  przyjaciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Mam nadzieję, że Poznański Sąd Okręgowy stanie na wysokości zadania i naprawi błąd, który popełnił 3 lata temu wydając Polaka do Anglii. Może teraz kompetentne osoby przyjrzą się wszystkim...rozwiń całość

  Mam nadzieję, że Poznański Sąd Okręgowy stanie na wysokości zadania i naprawi błąd, który popełnił 3 lata temu wydając Polaka do Anglii. Może teraz kompetentne osoby przyjrzą się wszystkim nieprawidłowością, które powstały w trakcie zbierania dowodów i procesu w Anglii. Przeanalizuje dokumenty, które przedstawiła obrona Jakuba. Liczę na to!! zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Działania sądu

  Niemenek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  Popieram Ornaczka. Mam nadzieję,że sąd wreszcie zacznie analizować zgromadzony materiał dowodowy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wolność dla Jakuba

  Ornaczek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Ciągle czekamy, że sąd przyjrzy się dokumentom i zobaczy, że Jakub jest niewinny. Co więcej podejmie w tej sprawie odpowiednie działania

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo