Bulwary Poznańskie - na zakupy do miasteczka

  Bulwary Poznańskie - na zakupy do miasteczka

  Elżbieta Sobańska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze tego lata na Franowie rozpocznie się budowa pierwszego handlowego miasteczka w Poznaniu. Jesienią 2011 roku roku Bulwary Poznańskie mają być gotowe.
  Na terenie miasteczka o powierzchni około 50 tysięcy metrów kwadratowych znajdą się sklepy i budki oferujące m.in. produkty spożywcze, elektronikę, meble, odzież i obuwie. Planowane są także miejsca do rekreacji, skwery, kawiarenki i restauracje, a prowadzić do nich mają alejki handlowe wśród szpaleru drzew. Dla klientów przygotowany ma być także obszerny parking. Koszt inwestycji wynosi 240 milionów złotych. Czy planowane handlowe miasteczko będzie w stanie przekonać do siebie poznaniaków?

  - Widzimy taki potencjał na rynku. Kilka dni temu otworzyliśmy centrum handlowe Port Łódź - przekonuje Aleksandra Sikora z firmy Inter IKEA Centre Polska, inwestora. - Nasz pomysł powinien spodobać się poznaniakom, zwłaszcza że charakter projektu jest odmienny od już istniejących.

  Budowa przypominającego kameralne ryneczki centrum handlowego wiąże się także z koniecznością przebudowy prowadzącego do niego układu komunikacyjnego. W tym celu inwestor prowadzi rozmowy z Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu.

  - Obecnie jesteśmy na etapie uzgadniania układu komunikacyjnego wiodącego do miasteczka handlowego - mówi Dorota Wesołowska, rzecznik ZDM.
  Jest to konieczne, aby przy zwiększonym natężeniu spowodowanym przez dojeżdżających do centrum klientów, w tym miejscu nie występowały problemy z przejazdem. Dlatego przebudowana ma zostać droga obwodowa od ulicy Szwedzkiej do ronda, a także samo rondo.

  - Tak jak przy innych naszych inwestycjach, tak i w tym przypadku będziemy partycypować w kosztach - zaznacza Aleksandra Sikora.
  Ma zostać przebudowany cały węzeł. Na ten cel inwestor zamierza przeznaczyć około 4 miliony złotych.

  - W tej chwili jesteśmy w trakcie pozyskiwania stosownego pozwolenia na budowę - dodaje Aleksandra Sikora. - Mamy nadzieję, że otrzymamy je nawet już na przełomie kwietnia i maja. Wtedy też będziemy mogli rozpocząć budowę centrum handlowego na Franowie, koło już istniejącego sklepu naszej firmy.
  Budowa Bulwarów Poznańskich ma zostać ukończona jesienią 2011 roku.

  - Zakładamy, że jeszcze w przyszłym roku będziemy mogli otworzyć centrum. Jest to jednak uzależnione od załatwienia spraw formalnych, które są obecnie w toku - podkreśla Sikora. - Jesteśmy jednak przekonani, że tego terminu uda się nam dotrzymać.

  Przymiarki do budowy Bulwarów Poznańskich rozpoczęły się ponad dwa lata temu. Wtedy też projekt inwestycji zakładał powstanie na otwartej przestrzeni zespołu budynków, także piętrowych. Teraz jednak koncepcja miasteczka handlowego uległa zmianie. - Związane jest to z uchwaleniem w maju ubiegłego roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu. Musieliśmy się dostosować do obowiązującego planu, stąd zmiany w projekcie - tłumaczy Aleksandra Sikora. - Konieczne były zmiany architektoniczne. Budynki, w których będą mieściły się sklepy, będą parterowe. Będzie też znacznie więcej terenów zielonych.
  Ponadto powierzchnia centrum handlowego będzie mniejsza, gdyż na części terenu stanie market budowlany OBI.

  - To jeden z naszych przyszłych najemców - mówi Aleksandra Sikora. - Powierzchnia już jest wynajęta w ponad 60 proc. W centrum handlowym dostępna będzie oferta dobrze znanych krajowych i międzynarodowych marek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Najpierw dajcie wiarze robotę

  Gonzo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 13

  żeby mogli tam kupować, a nie budujcie kolejne sieci handlowe ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ...

  watcher (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 15

  A śródmieście zdycha piepszone sztuczne twory

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo