Turek: Powiat nie przejmie zadłużonego PKS

  Turek: Powiat nie przejmie zadłużonego PKS

  OBAR

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Radni powiatu tureckiego odrzucili projekt uchwały dotyczący przejęcia Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Turku.
  Za komunalizacją PKS opowiedziało się 8 rajców, a 9 głosowało przeciw. - Wielka szkoda, że radni podjęli taką decyzję. Ważyły się tu względy społeczne i ekonomiczne. Sytuacja w przedsiębiorstwie jest trudna, ale poradzilibyśmy sobie - mówił Ryszard Bartosik, starosta turecki. - Z autobusów korzystają głównie mieszkańcy powiatu, a nie miasta - dodał starosta.

  Było to drugie podejście radnych powiatowych do komunalizacji zadłużonego przedsiębiorstwa. Podczas poprzedniej sesji, część rajców wyszła z sali tuż przed głosowaniem, do którego nie doszło przez brak kworum. Tym razem radni podjęli decyzję. - Nie ma żadnej umowy z burmistrzem i nie jest powiedziane, że faktycznie będziemy decydować o PKS-ie razem z miastem - mówił radny Mirosław Kałużny.

  Władysław Karski dodał, że miasto podjęło już decyzję. - Chcą przejąć całość akcji, więc nad czym my się zastanawiamy. Nie musimy godzić się na dyktad burmistrza - mówił Karski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo