Gniezno: Rada zaapeluje o egzaminy na prawo jazdy

  Gniezno: Rada zaapeluje o egzaminy na prawo jazdy

  Iza Budzyńska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W najbliższą środę rada miasta będzie głosować nad podjęciem stanowiska w sprawie utworzenia w Gnieźnie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Podjęcie uchwały zaproponował prezydent Jacek Kowalski. Stanowisko zostanie przekazane marszałkowi Wielkopolski, a także wszystkim parlamentarzystom z Gniezna.
  Czesław Kruczek, przewoniczący rady miasta, nie rpzewiduje oporów ze strony marszałka. - Ja nie ukrywam, że również podejmowaliśmy już pewne starania jako biuro poselskie Pawła Arndta - mówi Czesław Kruczek. - Trudno by było nie znaleźć argumentów za tym stanowiskiem. Skraca się dla kursantów i odległość od ośrodka, i czas oczekiwania, oswajają się z warunkami na trasie egzaminacyjnej. Nie można nie zauważyć, że będą pewne przeciążenia ruchu w mieście. Jednak myślę, że bilans będzie na plus, więc taki ośrodek w Gnieźnie powinien powstać.

  - Wiemy, że dla wielu gnieźnian wydatek związany z dojazdami na egzaminy, czy dodatkowymi jazdami jest znaczącym wydatkiem - mówi Rafał Spachacz, zastępca prezydenta Gniezna. - Do tego na egzaminy w Poznaniu czy w Koninie często trzeba czekać dość długo. Dlatego pan prezydent wystąpił z propozycją do rady miasta, by przyjęła takie stanowisko i zwróciła się do marszałka o przychylenie się do tego.

  Z podobną inicjatywą zdecydowało wystąpić wszystkie 27 miast prezydenckich nie będących na prawach powiatu w Polsce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo