Ostrów: Brutalne pobicie prostytutki

  Ostrów: Brutalne pobicie prostytutki

  MWE

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  23-letnia kobieta trudniąca się przydrożną prostytucją padła ofiarą rozboju. Do zdarzenia doszło w jednym z kompleksów leśnych znajdujących się przy drodze krajowej nr 11 w rejonie Przygodzic.
  Kobieta wsiadła do pojazdu, którym kierował nieustalony dotychczas mężczyzna i wraz z nim udała się w głąb lasu, gdzie miało dojść do usługi seksualnej. Kiedy samochód zatrzymał się, z jego bagażnika wysiadł inny, zamaskowany mężczyzna i zaatakował zaskoczoną kobietę.

  - Napastnik brutalnie pobił ją jakimś narzędziem, powodując szereg obrażeń. Złamał jej obie kończyny dolne oraz prawą rękę. Następnie sprawca skradł pokrzywdzonej torebkę, w której był telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze w kwocie około 200 złotych - informuje młodszy aspirant Artur Kurczaba z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

  Kobieta trafiła do szpitala, gdzie nadal przebywa. Tymczasem ostrowscy policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzą śledztwo, by ustalić i zatrzymać sprawców tego brutalnego napadu, który miał miejsce w środę, 10 marca około godziny 12.30. Do tej pory jednak, ze względu na dobro prowadzonego postępowania, policja nie ujawniała informacji o bulwersującym zdarzeniu.

  Nie wyklucza się, że napad pod Przygodzicami związany był z porachunkami w branży. Przypomnijmy, że niedawno Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwunastu osobom podejrzanym o czerpanie korzyści majątkowych z cudzego nierządu, rozboje, wymuszenia rozbójnicze, oszustwo oraz poświadczenie nieprawdy. Głównym oskarżonym w tej sprawie jest 36 - letni ostrowianin, który w latach 2006 - 2009 zarabiał na uprawianiu prostytucji przez szereg kobiet zatrudnionych w agencji towarzyskiej i świadczących usługi na szlakach komunikacyjnych. Konto ostrowianina obciążają także wpływanie na zeznania świadka, przywłaszczenie samochodu oraz nielegalne posiadanie broni palnej.

  Oskarżeni, wśród których znajdują się dwie kobiety, są w wieku od 21 do 40 lat. Sześciu z nich było już wcześniej karanych. Wobec dwóch osób zastosowano tymczasowe aresztowanie, w stosunku do czterech natomiast dozór policji i poręczenie majątkowe. Oskarżonym może grozić kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo