Biznes: Forum staje się wizytówką aglomeracji

  Biznes: Forum staje się wizytówką aglomeracji

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Forum Gospodarcze Aglomeracji Poznańskiej powstało z inicjatywy Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. 15 i 16 kwietnia odbędzie się jego trzecia edycja.
  - Cieszę się, że impreza zatacza coraz szersze kręgi i staje się znaczącą w promocji naszego regionu - mówi Wojciech Kruk, prezydent WIP-H. - Chcemy, żeby forum było wizytówką aglomeracji. Zdaniem Ryszarda Grobelnego, prezydenta Poznania, muszą być spełnione dwa warunki, abyśmy stali się silną metropolią. Aglomeracja musi być spójna wewnętrznie i umieć rozwiązywać problemy na obszarze będącym wspólnotą gospodarczą. Po drugie powinna być silnie powiązana z gospodarką światową, nastawiona na współpracę z innymi metropoliami.

  Jan Grabkowski, starosta poznański podkreśla, że samorządy wspierają inwestorów, tworząc im dogodne warunki do działalności, nowe kierunki nauczania, by zapewnić poszukiwanych na rynku pracy fachowców. Ważna jest współpraca wszystkich zainteresowanych rozwojem aglomeracji - przedsiębiorców, przedstawicieli samorządu, władz lokalnych, świata nauki i kultury. Anna Szymańska, wiceprezes DGA, partnera merytorycznego forum podkreśla, że podczas kwietniowego spotkania będzie okazja do wymiany doświadczeń, dyskusji o współpracy samorządów, biznesu i nauki, pochwalenia się sukcesami, ale także zasygnalizowania problemów.

  W panelach wezmą udział m.in. przedstawiciele rządu, dużych firm zagranicznych, krajowych i rodzinnych. Debata dotyczyć będzie także wizji rozwoju aglomeracji. Do dyskusji zaproszono np. reprezentantów Hanoweru i Barcelony, która od 20 lat buduje aglomerację, a rozwiązania tam zastosowane można uznać za wzorcowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo