Poznań: Przeniosą MOPR, bo uczelnia potrzebuje miejsca?

  Poznań: Przeniosą MOPR, bo uczelnia potrzebuje miejsca?

  Maciej Roik

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Filia MOPR-u na Starym Mieście już wkrótce może zostać przeniesiona. Powodem jest fakt, że lokalem przy ulicy Ratajczaka (należy do ZKZL-u) zainteresowała się leżąca w sąsiedztwie budynku Wyższa Szkoła Bankowa. Dzięki przeprowadzce MOPR-u, szkoła chce poszerzyć swoją bazę dydaktyczną.
  - Rozmawialiśmy z WSB o tym, że zależy nam na większym lokalu i jesteśmy skłonni się wyprowadzić - mówi Lidia Leońska z MOPR-u. - Warunkiem jest lokalizacja i standard nowego pomieszczenia. Poza tym w razie przeprowadzki nie możemy być narażeni na dodatkowe koszty związane z remontem - podkreśla pracowniczka MOPR-u.

  Jeśli okaże się, że MOPR musi się wynieść, to o pieniądze na remont nowego oddziału (prawdopodobnie przy ulicy Kościuszki) i o jego odpowiedni standard musi zadbać ZKZL. Nie jest to proste, bo z jednej strony w grę wchodzi tylko ścisłe centrum miasta, a z drugiej potrzeba około 450 metrów kwadratowych powierzchni.

  - Już oglądaliśmy miejsce, w które filia mogłaby się przenieść, ale oczekiwania MOPR-u są bardzo wysokie - tłumaczy Jarosław Pucek, dyrektor ZKZL-u. - Wszystko zależy nie tylko od nas, ale także od tego, czy WSB zdecyduje się na partycypowanie w kosztach remontu. Niezbędna kwota jest wyższa niż zakładaliśmy - mówi dyrektor.

  Mowa o kilkuset tysiącach złotych. Jak nas zapewniono, w kosztach remontu nie będzie partycypować MOPR. W tej chwili WSB w Poznaniu prowadzi rozmowy z ZKZL-em w sprawie ewentualnego wsparcia remontu lokalu przy ulicy Kościuszki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo