Współpraca: Za rok będziemy świętować z Węgrami

  Współpraca: Za rok będziemy świętować z Węgrami

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Lech Kaczyński, prezydent RP zdecydował, że w przyszłym roku Poznań będzie gospodarzem Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zabiegały o to władze stolicy Wielkopolski, które podkreślają dobrą współpracę z Węgrami, wspólne doświadczenia Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.
  Warto przypomnieć, że miastem partnerskim Poznania jest węgierskie Györ, w którym w 2006 r. prezydent Polski odsłonił Pomnik Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Rok później, 12 marca, węgierski parlament przyjął deklarację stanowiącą 23 marca Dniem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

  Po kilku dniach taką samą decyzję podjęli polscy parlamentarzyści, którzy w uchwale napisali m.in. "Wspólne losy, wspólni bohaterowie, wspólni wrogowie i przyjaciele, wszystko to sprawiło, że między narodami polskim i węgierskim zrodziła się i utrwaliła autentyczna sympatia i głęboka przyjaźń".

  Pierwsze obchody święta odbyły się w 2007 r. w Przemyślu, następne w Debreczynie, Krośnie i w tym roku w Budapeszcie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo