Sąd: Czy szef Solidarności przeprosi Kajkowskiego?

  Sąd: Czy szef Solidarności przeprosi Kajkowskiego?

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Naszym zdaniem, odszkodowanie wynikające z ustawy nie należy się osobom, które już je otrzymały wychodząc po 11 dniach z więzienia - powiedziała dzisiaj Ewa Zydorek, zeznająca jako świadek w procesie o ochronę dóbr osobistych, jaki Jan Maria Kajkowski wytoczył Jarosławowi Lange.
  Żąda on od szefa wielkopolskiej Solidarności przeprosin i 5 tysięcy złotych. Dzisiaj przed poznańskim sądem zeznawali ostatni świadkowie w sprawie. Potem sąd oddał głos stronom. Jan Maria Kajkowski przyznał, że jako internowany podpisał "lojalkę" i zobowiązanie do współpracy ze służbami bezpieczeństwa, nie mając w ogóle zamiaru donosić na kogokolwiek. Chciał tylko wyjść z więzienia...

  - Faktem jest, że mnie złamali - przyznał. - Nie współpracowałem ze Służbą Bezpieczeństwa, a zostałem zmieszany z błotem, wielu ludzi się ode mnie odwróciło. - Nie było sytuacji, abym publicznie wypowiadał się na temat pana Kajkowskiego. Nie przypominam sobie, abym zawiadamiał o tym media - powiedział Jarosław Lange, przekonując, że zależało mu jedynie na nowelizacji ustawy o odszkodowaniu dla represjonowanych, by nie mogli z niej skorzystać tajni agenci SB.

  Gdy w ubiegłym roku Jan Kajkowski złożył wniosek o odszkodowanie za internowanie, Jarosław Lange napisał do niego, by zrezygnował z roszczeń. Kajkowski pozwu nie wycofał, sprawa trafiła do mediów. Po świętach sąd cywilny ogłosi, czy szef Solidarności ma przeprosić Jana Kajkowskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo