Ostrów: Dwie nowe szkoły rozpoczynają działalność

  Ostrów: Dwie nowe szkoły rozpoczynają działalność

  Ryszard Binczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Od 1 września w Ostrowie rozpoczną działalność dwie nowe szkoły - VI Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Technicznych oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych w Zespole Szkół Transportowo - Elektrycznych CKU.
  Z danych Powiatowego Urzędu Pracy wynika, że od 18 do 20 proc. wszystkich zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie ostrowskim nie posiada wykształcenia ponadgimnazjalnego i jakichkolwiek kwalifikacji zawodowych.

  Oferta Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Dorosłych adresowana jest nie tylko do bezrobotnych, ale także do pracujących i młodzieży, która posiada wykształcenie podstawowe. Oferowane będzie kształcenie w zawodzie mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających oraz elektryk.

  Natomiast w VI Liceum Ogólnokształcącym powstanie klasa o profilu politechnicznym. - Młodzież będziemy uczyć zwłaszcza automatyki i elektroniki - wyjaśnia Eugeniusz Namysł, dyrektor ZST w Ostrowie.

  Program przewiduje też rozszerzone zajęcia z informatyki, matematyki, fizyki i dodatkowe ćwiczenia z grafiki komputerowej, obsługi robotów przemysłowych czy projektowania układów elektronicznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo