Teatr, taniec, wystawy: Wiosenne festiwale

  Teatr, taniec, wystawy: Wiosenne festiwale

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  O wiośnie, która inspiruje choreografów, tancerzy aktorów i plastyków pisze Stefan Drajewski.
  Festiwal Wiosny (19-21 marca) stawia na artystów markowych, uznanych w świecie. Wiosna Młodych (23- 27 marca) organizowana od 11 lat przez CK Zamek jako forum artystyczne ludzi na dorobku.

  Najważniejszym gościem V edycji Festiwalu będzie Daniel Leveillé, który odwiedzi Polskę ze swoim zespołem po raz pierwszy. Na scenie poznańskiego Teatru Wielkiego zaprezentuje dwa spektakle: "Le Sacre du Printemps" i "Amour, acide et noix". Pierwszy skonstruowany jest wokół partytury dzieła Strawińskiego, drugi jest przykładem tego, co najbardziej interesuje choreografa: ograniczenia ciała ludzkiego. "Amour, acide et noix" ukazuje czterech tancerzy nago, bo tylko nagość jest jedyną możliwą drogą do odczytania treści zapisanych w ciele, drogą do granic szczerą i pozbawioną fałszywej skromności minimalistycznych form w sztuce (spektakl przeznaczony dla dorosłych).


  Drugim, ważnym gościem z zagranicy, będzie niemiecki artysta, współpracujący ongiś z Piną Baush - Raimund Hoghe. Jego interpretacja Święta Wiosny jest niezwykłym misterium ciszy, w którym poprzez ciało tancerza dochodzi do tajemniczego spotkania z Innym. Dla miłośników teatru pozostaje monodram Kamila Maćkowiaka "Niżyński".

  Wiosna Młodych to konfrontacje poszukującego teatru. To kojarzenia nowoczesnej dramaturgii z niebanalnymi pomysłami inscenizacyjnymi, to teatr klasycznej treści i nowoczesnej formy, wreszcie to związki poszukujących reżyserów, kreatywnych scenografów, przebojowych choreografów ze spontanicznymi, energetycznymi aktorami. W programie spektakle teatralne, widowiska, akcje.

  Szczegółowy program obu poznańskich festiwali:
  www.festiwalwiosny.pl
  www.zamek.poznan.pl

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo