Wystawa: Kto pozna tożsamość tajemniczych Krasnali?

  Wystawa: Kto pozna tożsamość tajemniczych Krasnali?

  Agnieszka Gonczar

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W polskiej kulturze mało jest zjawisk, które uszły spod ostrzału ich celnej ironii. Jeśli coś jest kiczowate, czy skrajnie populistyczne, oni z pewnością nie zostawią na tym suchej nitki. Grupa artystyczna The Krasnals po raz pierwszy zaprezentuje swoje prace w Poznaniu, w Galerii Niewielka w Cafe Mięsna.
  Znani z tego, że... nie są znani. A dokładniej, że nikt do tej pory nie odkrył ich tożsamości, wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania ani uprawianego zawodu. Jako narzędzie komunikacji obrali sobie internet, gdzie założyli bloga. Pod adresem www.the krasnals-pl.blogspot.com

  Od 2008 roku prezentują na nim swoje prace, autorskie teksty i przede wszystkim komentarze aktualnych wydarzeń. Wbrew temu jak wiele kontrowersji wzbudza ich działalność Krasnale zdobywają popularność w całej Europie.

  W Poznaniu grupa zaprezentuje film "Wielkie żarcie", który jest bezpośrednim komentarzem konsumpcyjnego trybu życia.

  - To zbiór narzędzi, które mają pomóc rozpoznać pewne ogniska zapalne współczesności i je przeanalizować. Film stawia pytania dotyczące kwestii ekonomicznych i społecznych kluczowych z dzisiejszej perspektywy. Jest śmieszny, wesoły, egzotyczny, bardzo wzruszający i obrzydliwy - zapowiadają na swoim blogu Krasnale.

  W ubiegłym roku dostali nominacje do Paszportu Polityki w kategorii sztuk wizualnych, a także nagrodę "lO.pl" (polskiego portalu kultury) za dotychczasowe osiągnięcia. Pytanie, czy jest nagroda, która skłoni ich kiedykolwiek do ujawnienia się?

  The Krasnals
  "Wielkie Żarcie"
  Cafe Mięsna (ul. Garbary 62)
  wernisaż 24 marca o godzinie 21
  wstęp wolny


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo