Unia Metropolii Polskich: Klienci będą mieli łatwiej

  Unia Metropolii Polskich: Klienci będą mieli łatwiej

  BOK

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Nowelizacja ustawy o informatyzacji podmiotów publicznych była tematem dwudniowego spotkania Unii Metropolii Polskich, które w czwartek zakończyło się w Poznaniu.
  W największym skrócie zmiany sprowadzają się do tego, że to nie na obywatelu będzie spoczywał obowiązek zebrania niezbędnych dokumentów do załatwienia sprawy drogą elektroniczną, ale na urzędniku. Problem jednak w tym, że choć nowelizacja ma wejść w życie za trzy miesiące, nie ma jeszcze do niej rozporządzeń wykonawczych.

  - Bez nich informatycy nie mogą przygotować oprogramowań - tłumaczy Stanisław Tamm, sekretarz miasta Poznania. - Dlatego wystąpiliśmy do ministra o udostępnienie projektów rozporządzeń - dodaje Andrzej Lubiatowski, dyrektor biura UMP, który podkreśla, że w dziedzinie informatyzacji urzędów Poznań jest zdecydowanym liderem w kraju.

  Dla samorządów rozbudowa e-administracji to dodatkowe wydatki. - Naszym zadaniem jest usprawnienie obsługi klientów - uważa Tamm, tłumacząc, że działania w tej dziedzinie muszą być sfinansowane przez gminę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo