Poznań: Miłośnicy pożegnali Autosany H9

  Poznań: Miłośnicy pożegnali Autosany H9

  Katarzyna Fertsch

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Po Ikarusach przyszedł czas na symboliczne pożegnanie kolejnego autobusu - Autosanu H9. Zrobili to członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.
  - Autobusy te służyły w poznańskiej komunikacji stosunkowo krótko: od 1976 roku zaledwie przez kilka lat. W 1982 roku wycofano je z linii miejskich, część złomując, a część przekazując do Gniezna i Kórnika. Na liniach miejskich ich największą wadą okazała się niewystarczająca pojemność, za to świetnie sprawdziły się w obsłudze połączeń podmiejskich. Przeżywały tu "drugą młodość" - opowiada Marcin Jurczak z KMPS.

  Obecnie ostatnie egzemplarze Autosanów H9 eksploatują w powiecie tylko przewoźnicy z Puszczykowa i Kleszczewa. I właśnie firma EKO-RONDO z Puszczykowa udostępniła miłośnikom autobus. Egzemplarz ten jest "rezerwą" w taborze przewoźnika.

  W pożegnalnym przejeździe wzięło udział ponad 30 osób (co ciekawe, w Autosanie są tylko 24 fotele). - Autobus nie najmłodszy to i atrakcji brakowało. Po drodze mieliśmy małą awarię, ale dojechaliśmy do celu o własnych siłach - dodaje Jurczak.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo