Sąd: Młody Makowiec skazany na 8 lat więzienia

  Sąd: Młody Makowiec skazany na 8 lat więzienia

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj poznański Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok 8 lat więzienia dla Marcina B. za spowodowanie śmiertelnych obrażeń ciała. Nie uwzględnił apelacji prokuratora, który żądał 25 lat za zabójstwo ani obrońców, którzy chcieli przekonać do uniewinnienia oskarżonego. Albo - chociażby ponownego procesu.
  Marcin, starszy syn Zbyszka B. pseudonim Makowiec (odbywającego karę 15 lat więzienia za zlecenie zabójstwa w "Cafe Głos") nigdy nie przyznał się do winy. Także w czwartek. Według prokuratury, to on, w nocy z 14 na 15 października 2000 roku, podczas bójki na ulicy Zamkowej przy Starym Rynku zranił nożem dwóch mężczyzn. Jacka S. dwukrotnie trafił w pachwinę i uszkodził tętnicę udową. Zanim przyjechało pogotowie, ranny wykrwawił się na śmierć.


  Początkowo sprawę umorzono z powodu nie wykrycia sprawcy. Ponownie stała się przedmiotem śledztwa po zeznaniach złodzieja samochodów o pseudonimie Kanada oraz świadka incognito. Marcin B. został zatrzymany w grudniu 2007 roku, kiedy to przez prawie dwie doby ukrywał się w swoim domu. Policjanci - z pomocą kamery termowizyjnej - przeszukiwali wszystkie pomieszczenia. Bezskutecznie.

  W końcu Marcina B. znalazły psy, szkolone do szukania pogrzebanych pod gruzem, wypożyczone przez strażaków. Młody Makowiec schował się za drzwiami szafy, między ścianą, a więźbą dachową. Był otulony w koc termiczny, dlatego kamera nie mogła go "wypatrzyć".

  Przed poznańskim Sądem Okręgowym stanął jako oskarżony o zabójstwo, jednak sąd zmienił kwalifikację prawną czynu. Mimo, że pani prokurator przekonywała, że Marcin B. chciał zabić ciosem w udo - jak "zawodowy morderca, szkolony w oddziałach specjalnych".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo