Sprawdzić Merazet

  Sprawdzić Merazet

  Rafał Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Prywatyzacja Merazetu musi zostać wstrzymana. Trzeba bowiem jednoznacznie wyjaśnić, czy rzeczywiście wycena majątku spółki nie została błędnie sporządzona.
  Analizując argumenty związkowców i władz poznańskiego Merazetu, nie sposób się z nimi nie zgodzić. Jest bowiem wycena spółki, która określa jej wartość na ok. 30 mln złotych. I to w czasach gospodarczego kryzysu, kiedy ceny na rynku nieruchomości mocno spadły.

  Nie sposób więc zgodzić się ze stanowiskiem resortu skarbu, które za wszelką cenę chce sprzedać tę poznańską firmę. Rozumiem ministra, że przygotował ambitny program prywatyzacji i chce go zrealizować. Ale trzeba to robić z głową i każdą wątpliwość szczegółowo wyjaśnić, tak aby nie było żadnych podejrzeń o nieprawidłowości w procesie prywatyzacji.

  Dlatego apeluję do ministra Aleksandra Grada, aby wstrzymać prywatyzację poznańskiego Merazetu i jeszcze raz zlecić wycenę spółki. Jeśli bowiem do tego nie dojdzie, to wszyscy będziemy się zastanawiali, czy w przypadku Merazetu wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo