Poznań: Świecący balon i poduszki dla strażaków

  Poznań: Świecący balon i poduszki dla strażaków

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Święcący balon i poduszki, oczywiście pneumatyczne, podnoszące do 40 ton. To dwa spośród kilkuset urządzeń składających się na wyposażenie specjalnego kontenera w jaki wyposażeni zostali właśnie poznańscy strażacy.
  - Będzie on używany na wypadek katastrof budowlanych i komunikacyjnych. Jest to jedyny w Wielkopolsce i jeden z zaledwie kilku w kraju tego typu kontenerów - mówi Jerzy Ranecki, zastępca komendanta miejskiego PSP.

  Strażacy otrzymali też nowe piły do cięcia betonu, lodu i stali, a także młoty udarowe. Na wyposażeniu kontenera są też dwa agregaty prądotwórcze. Strażaków czekają teraz długie tygodnie nauki. Każdy z nich musi wiedzieć, jak narzędzia rozmieszczone są na regałach w kontenerze. Po każdej akcji sprzęt musi wrócić dokładnie w to samo miejsce.

  - W trakcie akcji ratowniczej nie ma czasu na szukanie - wyjaśnia Jerzy Ranecki. Na co dzień sprzęt znajduje się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 przy ul. Bobrzańskiej w Poznaniu. Wart jest 700 tys. zł. Zakupiony został z funduszy KM PSP oraz pieniędzy przekazanych przez Poznań.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo