Kwaśniewski w Poznaniu: Kampania nabierze rumieńców

  Kwaśniewski w Poznaniu: Kampania nabierze rumieńców

  Paulina Jęczmionka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aleksander Kwaśniewski przyjechał dziś do Poznania na specjalne zaproszenie Stowarzyszenia Ordynacka. Jako posiadacz legitymacji nr 1 tej organizacji, wziął udział w konferencji sprawozdawczej i wyborze delegatów na kwietniowy kongres Ordynackiej.
  Niektórzy członkowie Stowarzyszenia Ordynacka mają aspiracje polityczne. Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Ordynackiej, podczas konferencji prasowej zapewnił, że im w tym pomoże. Takie działania poparł także Prezydent Kwaśniewski. - Zachęcam stowarzyszenie, żeby tak funkcjonowało w życiu politycznym - mówił Prezydent Kwaśniewski. - Popieram i zachęcam członków do zaangażowania politycznego, stąd moja wizyta w Poznaniu.

  Aleksander Kwaśniewski poruszył także temat rozpoczynającej się właśnie kampanii prezydenckiej. Podkreślił, że jego faworytem jest Jerzy Szmajdziński. Przyznał jednak, że kandydata SLD czeka ciężka praca.

  Prezydent pozytywnie ocenił jakość polskiej demokracji i doświadczenie parlamentarne wszystkich kandydatów.
  Skrytykował jednak poziom polskiej debaty publicznej. Jego zdaniem brakuje w niej poruszania tematów trudnych, rozwiązywania bieżących problemów. - Kampania na pewno nabierze jeszcze rumieńców - mówił Aleksander Kwaśniewski. - Ale to nie będą rumieńce merytoryczne. A tego bym oczekiwał.

  Na konferencji nie obyło się bez tematów kontrowersyjnych. Prezydent Kwaśniewski jeszcze raz wyraził ubolewanie z powodu incydentu, jaki miał miejsce podczas jego wizyty w Charkowie w 1999 roku.

  Aleksander Kwaśniewski nie chciał zdradzić czy zna już kandydata SLD na prezydenta Poznania. Na razie nie wiadomo też, kto z wielkopolskiego oddziału Ordynackiej chciałby wystartować w wyborach samorządowych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Won!

  Yeti (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  Nie wpuściłbym go.To

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tow. Goleń

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Trzeźwy chociaż był ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolejny mentor

  kasienka--asienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  PO Walesie L. Rownie gruby i rozlazly... Kurdpel srodkowo-europejski ...Zalosne!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo