Dopiewo: Pojazdy prezentem od poznańskiej policji

  Dopiewo: Pojazdy prezentem od poznańskiej policji

  JAN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dwa specjalistyczne volkswageny transportery T4 wycofane ze służby w poznańskiej policji trafiły do Dopiewa. Jeden z nich będzie służył strażakom z Zakrzewa, drugi trafi do dyspozycji Urzędu Gminy.
  Transporter zastąpił w Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakrzewa wysłużonego żuka, który dokończy służbę w OSP Palędzie. - Samochód przyda nam się podczas większych akcji ratowniczo-gaśniczych. Będziemy nim też dowozić strażaków na szkolenia, zawody pożarnicze czy na podmiany załogi podczas długotrwałych akcji - mówi Wojciech Dorna, naczelnik OSP Zakrzewo. - Auta zostały tak przerobione, że może nimi podróżować osiem osób.

  Także vw, który otrzymała gmina, będzie wykorzystywany do podobnych celów. To pierwszy przypadek, kiedy policja przekazuje wycofane z użytkowania pojazdy OSP. Zwykle są one wystawiane na przetarg. Jednak ze względów proceduralnych policjanci mogli przekazać je starostwu, które potem oddało je gminie.

  W uroczystości przekazania uczestniczył Witold Rewers, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.- Jednostki OSP obsługują 67 procent zdarzeń w powiecie poznańskim - mówi komendant W. Rewers. - Dlatego każdy dodatkowy pojazd wchodzący do tzw. podziału bojowego jest bardzo ważny.

  OSP Zakrzewo jest jednostką będącą w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W ubiegłym roku zanotowała 92 wyjazdy alarmowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo