Leszno: WORD przez zimę i niż demograficzny ma kłopoty...

  Leszno: WORD przez zimę i niż demograficzny ma kłopoty finansowe

  Daniel Andruszkiewicz

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  - Od dwóch miesięcy jesteśmy na minusie - przyznaje Józef Lorych, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Lesznie. Głównym powodem kłopotów finansowych placówki jest zima, która w tym roku jest dłuższa niż zazwyczaj i niezwykle uciążliwa. Okazuje się, że takie warunki skutecznie odstraszają kursantów.
  Przyszli kierowcy nie chcą zdawać egzaminów, kiedy na drogach leży śnieg. Boją się, że zmniejsza to ich szanse na uzyskanie prawa jazdy. Często bowiem po kursach w ich jeździe są jeszcze niedociągnięcia, które uwydatniają się na śliskiej nawierzchni. Instruktorzy nie zawsze uczą, jak powinni reagować w tak trudnych warunkach.

  - Funkcjonowanie WORD wiąże się ze sporymi wydatkami na jego utrzymanie. Zimą zawsze było mniej chętnych, ale dodatkowym problemem jest niż demograficzny, przez który co roku ubywa nam kursantów - wyjaśnia Lorych.


  Przez zimową aurę także mniejsze leszczyńskie szkoły nauki jazdy popadły w kłopoty finansowe. Część z nich zawiesiła działalność i wyczekuje z naborem, aż pogoda się poprawi. Są jednak kursanci, których śnieg nie odstrasza.

  - Zdaję egzamin na prawo jazdy już po raz dziesiąty i mam nadzieję, że tym razem mi się powiedzie - mówi Daria Jankowiak, która jako jedna z nielicznych osób wsiadała w ostatnich dniach do egzaminacyjnego renault na placu manewrowym przed leszczyńskim WORD.

  Dyrektor Lorych ma nadzieję, że do końca roku sytuacja finansowa ośrodka się ustabilizuje. Kursantów powoli przybywa, bo śnieg już prawie stopniał. Największego ruchu spodziewa się w okresie wakacyjnym. - W bilansie rocznym powinniśmy odnotować zysk - mówi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo