Inwestycje: Przetarg na Bułgarską ogłoszony

  Inwestycje: Przetarg na Bułgarską ogłoszony

  Bartosz Trzebiatowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznański Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na przebudowę ostatniego, ale zarazem najtrudniejszego odcinka ulicy Bułgarskiej.
  Do 30 sierpnia 2011 roku ma być poszerzony fragment ulicy od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej. Firmy chcące walczyć o ten kontrakt muszą złożyć swoją ofertę do 1 kwietnia.

  Całą inwestycję podzielono na trzy etapy. Dwa pierwsze: od ulicy Bukowskiej do Łubieńskiej i od Łubieńskiej do Marcelińskiej już wykonano. Wąską dotychczas jezdnię poszerzono do dwóch jezdni z dwoma pasami ruchu, ze ścieżką rowerową, chodnikami i zielenią.
  Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa ostatniego odcinka, aż do ulicy Grunwaldzkiej (wraz z modernizacją skrzyżowania Grunwaldzka - Bułgarska). Będzie to bardzo duże przedsięwzięcie, bo nie chodzi tylko o modernizację głównej drogi dojazdowej na stadion Euro 2012, ale również o przebudowę mniejszych ulic w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu (Ptasia, Wałbrzyska, Rumuńska, Węgorka oraz fragment Marcelińskiej od Wałbrzyskiej do Bułgarskiej).


  Oprócz jezdni wymieniona zostanie w tym rejonie cała infrastruktura podziemna i oświetlenia drogowego, powstanie kanalizacja deszczowa, chodniki, drogi rowerowe i miejsca postojowe, zatoki autobusowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo