Poznań: Biegli nie chcą zajmować się sprawą Kulczykparku

  Poznań: Biegli nie chcą zajmować się sprawą Kulczykparku

  BAS

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznański sąd ma problemy ze znalezieniem biegłych do sprawy Kulczykparku. Instytucje, które mogłyby przygotować ekspertyzę odpowiadającą na pytanie, czy oskarżeni prawidłowo odczytali zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, w najlepszym przypadku odpowiadają enigmatycznie.
  W poniedziałek Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle - Centrum Opinii i Ekspertyz Sądowych poinformował, że nie przyjmie zlecenia. Dlatego dzisiejsze posiedzenie dotyczące powołania nowych biegłych, zostało ponownie przełożone.

  - Nadal nie ma podmiotu, który by się podjął przygotowania opinii w tej sprawie - poinformowała sędzia Izabela Pospieska. Czy potencjalnych biegłych odstrasza przedmiot ekspertyzy? Gdyby stwierdzili, że oskarżeni prawidłowo odczytali plan oraz oznaczyli sprzedane Kulczykom działki jako park, sprawy by nie było.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo