Wszyscy jesteśmy wieśniakami

  Wszyscy jesteśmy wieśniakami

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Amerykanie wychodzą do lasu ze strzelbami i polują na zwierzęta, a Polacy uprawiają pole. Tak zaczynały się tworzyć nasze społeczności. A w XXI wieku tak wygląda nasze wirtualne życie - pisze Marta Żbikowska.
  Aleksandra wstaje rano, żeby nakarmić kury i krowy. Potem sieje koniczynę, zbo-e i rzepak. Musi mieć zapasy karmy. Zbiera jajka, mleko i jedzie na targ. Tam sprawdza ceny, jeśli znajdzie atrakcyjną ofertę - robi zakupy. Wystawia też swoje produkty na sprzedaż. Jeszcze tylko podleje pole i ma chwilę przerwy. Może pójść do kuchni i zrobić sobie kawę. Po 20 minutach znowu bierze się do pracy, bo zboże można już zebrać.
  Po kolejnych 25 minutach gotowa będzie koniczyna. Taki ekspresowy wzrost roślin jest możliwy tylko na wirtualnej farmie. Aleksandra gra bowiem w "Wolnych farmerów" - jedną z wielu gier przeglądarkowych przeznaczonych dla miłośników uprawy roli i hodowli zwierząt.

  Mój jest ten kawałek ogródka


  Cały mój dzień jest podporządkowany grze - przyznaje Aleksandra. - Jeśli posieję rośliny, które będą gotowe o określonej godzinie, wiem, że wtedy muszę mieć dostęp do komputera. Jeśli więc Aleksandra wybiera się gdzieś na pół dnia, wcześniej sieje rośliny, które rosną kilka godzin. Farma to sześć prostokątów na monitorze komputera. Aleksandra jest przekonana, że pierwsze trzy prostokąty to pola, czwarty to kurnik, piąty - obora. Ostatni plac jest niezagospodarowany (to nieużytek), aby posiać tam rośliny lub wybudować na przykład owczarnię Aleksandra potrzebuje konta premium. A na to trzeba już wydać realne pieniądze, a nie wirtualne, którymi cały czas posługuje się w grze.

  - I tak mnóstwo czasu poświęcam na moją farmę, postanowiłam, że jeśli przyjdzie mi do głowy wykupienie konta premium i wydanie prawdziwych pieniędzy, kończę z tym - przyznaje Aleksandra.
  Swoje gospodarstwo Aleksandra prowadzi na czwartym serwerze. Wraz z nią gra tutaj ponad 80 tysięcy osób. Takich serwerów jest na razie 16. Z każdym niemal tygodniem przybywają kolejne.
  "Wolni farmerzy" to niejedyna gra, gdzie można realizować swoje rolnicze pasje. Wcześniej w sieci pojawiło się "Zielone Imperium", gdzie gracze uprawiają ogródki, a pomagają im krasnale.
  1 3 4 5 »

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo