Kultura: Mapa Polski bez... Poznania

  Kultura: Mapa Polski bez... Poznania

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stworzyło nowy projekt mapy kulturalnej Polski dla dzieci. Co ciekawe, nie znalazł się na niej Poznań - zauważyli nasi czytelnicy.
  Mapa znajdująca się pod adresem kula.gov.pl to świetny pomysł przeznaczony nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców i nauczycieli, którzy chcieliby więcej pokazać i opowiedzieć o tym, co dzieje się w polskiej kulturze. Wśród miast jest np. Gniezno i Białystok, ale stolica Wielkopolski, nie znalazła uznania w oczach twórców mapy.

  - Brak Poznania na portalu www.kula.gov.pl wynika z faktu, że projekt ten jest wieloetapowy.
  W pierwszym etapie, który rozpoczął się we wrześniu zeszłego roku, na portalu Kula umieszczono 5 miast. Podczas kolejnego etapu, który zainaugurowano tydzień temu, do projektu dołączyło następne 5 miast.

  W trzecim etapie, do portalu zostaną dodane kolejne lokalizacje. Strona internetowa www.kula.gov.pl będzie zatem systematycznie poszerzana i wzbogacana o kolejne warte zaprezentowania miejsca, wśród których z całą pewnością znajdzie się Poznań - na zarzuty odpowiada Centrum Informacyjne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Poznańskie władze chcą wysłać pismo z pytaniem, dlaczego na mapie nie ma miasta, od którego zaczyna się historia Polski, a teraz ma w swojej ofercie mnóstwo imprez dla najmłodszych, jak choćby Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych, Biennale Sztuki Dziecka czy Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo