Wielkopolska: Morsy biją rekordy popularności

  Wielkopolska: Morsy biją rekordy popularności

  Robert Domżał

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na początku traktują to jak wyzwanie. Później robią to dla lepszego samopoczucie. Morsowanie czyli kąpiele w przerębli stają się coraz popularniejsze a Jankowo - a w zasadzie niewielkie jezioro nieopodal tej miejscowości stało się mekką morsów - tych ze Swarzędza, Poznania i tych, którzy mieszkają w okolicach miasta.
  Na początku słychać ryk pił. I to dwóch, ale chociaż wokół jest las, a piły są motorowe, to jednak tym razem cięte nie są pnie drzew, ale lód. Później gromadka ludzi w sportowych strojach zaczyna rozgrzewkę. Wreszcie przychodzi to, po co naprawdę przyjeżdżają do Jankowa. Jedni powoli wchodzą, inni wskakują, jeszcze inii schodzą po drabince.

  - Można krzyczeć - woła mężczyzna w koronie. To król morsów wybrany na Międzynarodowym Zlocie w Mielnie. A powodów do krzyku nie brakuje, co więcej to przynosi ulgę.

  Kto krzyczy, morsy, szczególnie te początkujące. Dlaczego, bo chłód w przerębli przenika. Mało zatyka, przez moment ma się wrażenie, że za moment zabraknie człowiekowi tchu w piersiach.

  - Zimno było, nawet bardzo, ale emocji było przy tym jeszcze więcej - mówi o swojej pierwszej kąpieli w przerębli jedenastoletnia Anna Śpiewak z Suchego Lasu. Rok młodszy od niej Olaf Łażyński wszedł do wody, ponieważ jak mówi lubi wyzwania. Oboje otrzymali certyfikaty, a król morsów pasował ich na członków klubu.Ceremonia odbyła się w Jankowie koło Biskupic.

  - Takiego sezonu, w którym tyle osób przyjeżdżałoby się kapać nie pamiętam. Co niedziela w kąpielach uczestniczy nawet po siedemdziesiąt osób - mówi Włodzimierz Turkiewicz prezes Swarzędzkiego Klubu Morsów.

  28 marca planowana jest ostatnia kąpiel. Wtedy też morsy chcą pożegnać Marzannę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo