Konin: Jako jedyni mają dźwiękowy system ostrzegawczy

  Konin: Jako jedyni mają dźwiękowy system ostrzegawczy

  Ola Braciszewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Koniński Wojewódzki Szpital Zespolony jest jedyną podległą Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu placówką posiadającą dźwiękowy system ostrzegawczy.
  - System podaje komunikat, który ostrzega personel i pacjentów o pożarze i zagrożonych miejscach w obiekcie - informuje Leszek Czajor, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Komunikaty alarmowe przekazywane są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Dzięki DSO pracownicy będą mogli natychmiast rozpocząć ewakuację pacjentów. System ostrzegawczy od 2002 roku powinny posiadać szpitale, w których znajduje się powyżej 200 łóżek. Poza konińską lecznicą w Wielkopolsce ma go jeszcze tylko poznański szpital MSWiA.

  W Koninie dźwiękowy system ostrzegawczy został zainstalowany na wszystkich oddziałach lecznicy przy ulicy Szpitalnej. Koszt zakupu oraz instalacji DSO wyniósł około miliona złotych. Jak informuje Leszek Czajor, dźwiękowy system ostrzegawczy jest już gotowy na wpięcie do centrali przeciwpożarowej szpitala. Zacznie działać najprawdopodobniej za kilka tygodni.

  System w przyszłym roku zostanie również zainstalowany w remontowanych oddziałach starego budynku szpitala przy ul. Wyszyńskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo