Poznań: "Wpadł" ostatni członek grupy piątkowskiej

  Poznań: "Wpadł" ostatni członek grupy piątkowskiej

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Tomasz G., poszukiwany od trzech lat członek tak zwanej grupy piątkowskiej, wpadł w ręce policyjnych "poszukiwaczy". Gdy zakładali mu kajdanki siedział w aucie koło Areny. Sebastian K. z gminy Kostrzyn, poszukiwany za napad, został natomiast złapany na Śródce, gdy czytał gazetę.
  Obaj mężczyźni, ukrywając się, chcieli uniknąć zasądzonej już kary więzienia. Na 28-latku z Kostrzyna ciąży wyrok 2 lat więzienia, 38-letni poznaniak ma do odsiedzenia znacznie więcej - prawie 7 lat. Ich wytropienie nie było łatwe.

  - Sebastian K. często zmieniał miejsce zamieszkania i wygląd. Inne uczesanie, okulary miały zmylić czujność policjantów - mówi Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

  Tomasz G., skazany za oszustwo, napady, rozboje i wymuszenia w czasie gdy się ukrywał, często zmieniał adresy zamieszkania. Był w tym czasie za granicą, gdy wrócił do rodzinnego Poznania również bardzo często zmieniał adresy. Miał przy sobie kilka telefonów komórkowych . To - jak zaznacza policja - ostatni z członków grupy piątkowskiej, który trafił za kratki.

  Od początku roku policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu zatrzymali już 14 poszukiwanych groźnych przestępców .

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo