Wielkopolska: Chorzy na SM wciąż nie otrzymali swojego 1...

  Wielkopolska: Chorzy na SM wciąż nie otrzymali swojego 1 procenta

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Członkowie wielkopolskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego nadal nie dostali pieniędzy, które w 2009 roku podatnicy przekazali na ich rzecz z tytułu 1 procenta. Blokujący wypłaty, odwołany z funkcji skarbnik nadal występuje w imieniu organizacji.
  - Miałam w końcu otrzymać pieniądze, lecz bezskutecznie czekam na nie już kolejny miesiąc. Wiem z urzędu skarbowego, że podatnicy przekazali na moją rzecz ponad 5 tysięcy złotych, lecz dotąd od stowarzyszenia otrzymałam zaledwie około 200 złotych - żali się Iwona Czyżyk, która marzyła o tym, że dzięki darowiznom z 1 procenta dofinansuje zakup ortezy (odmiany protezy) nogi.

  Przed miesiącem informowaliśmy, że kończy się półroczna gehenna chorych w staraniach o odzyskanie pieniędzy potrzebnych na ich leczenie i rehabilitację.
  Okazało sie, że podjęta wtedy przez wielkopolski PTSR uchwała o przelaniu pieniędzy na konta chorych nie została zrealizowana. Co więcej, pozbawiony przez ogólnopolskie władze organizacji funkcji skarbnik nadal występuje w imieniu stowarzyszenia. To właśnie on był przeciwny przekazaniu darowizn z jednego procenta twierdząc, że prawo na to nie zezwala, chociaż ogólnopolskie władze PTSR uważają, że nie ma przeciwwskazań do wypłat.

  - Jest nam przykro, że władze wielkopolskiego oddziału naszego stowarzyszenia nie radzą sobie z rozwiązaniem problemu. Ponadto ignorują nasze uchwały i nie stosują się do statutu. Zapewniam, że cały czas podejmujemy starania w tej sprawie - powiedział "Polsce Głosowi Wielkopolskiemu" Tomasz Połeć, wiceszef Rady Głównej PTSR w Warszawie.

  Na przyszły tydzień zwołano walne zabranie członków wielkopolskiego oddziału. Będzie w nim uczestniczył członek ogólnopolskich władz PTSR, prawnik oraz przedstawiciel władz miasta Poznania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo