Spotkanie: Rowerem przez Afrykę śladami Kazimierza Nowaka

  Spotkanie: Rowerem przez Afrykę śladami Kazimierza Nowaka

  Maciej Łosiak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  O pierwszym etapie, tzw. libijskim mówili w czwartek podczas spotkania w Gimnazjum nr 5 uczestnicy wyprawy "Śladami Kazimierza Nowaka": Anna Grebieniow i Dominik Szmajda.
  - Wyruszyliśmy na początku listopada z Trypolisu. Do pokonania było 1650 km. Najtrudniejszy był odcinek przez Saharę - relacjonuje Dominik Szmajda.

  W każdym momencie podróży jej uczestnicy starają się przypominać postać Kazimierza Nowaka, który w latach 30. ubiegłego wieku przemierzył rowerem Afrykę. W bagażach mają specjalnie przygotowane tabliczki, na których znajduje się trasa i krótka biografia Nowaka. Pierwsza taka informacja zawisła w antykwariacie w stolicy Libii.

  W propagowanie idei związanej z ekspedycją poznańskiego podróżnika zaangażowała się również dyrekcja Gimnazjum nr 5 (wchodzi w skład Zespołu Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 1), nauczyciel i co najważniejsze sami uczniowie. - Od ubiegłego roku nasza szkoła nosi imię Kazimierza Nowaka. Przygotowaliśmy cały program związany z przybliżeniem tej postaci poznaniakom - podkreśla Eleonora Radzimska, nauczycielka historii.

  W gimnazjum działa Klub Reportera, a jego członkowie realizują wspólnie z Winogradzką Telewizja Kablową program "Kazik, Afryka i My". Przygotowywana jest też tzw. "Sztafeta Promienista", której uczestnicy, uczniowie Gimnazjum nr 5 będą docierać rowerami do poznańskich szkół i mówić o wyprawie Kazika Nowaka.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo