Kultowy klub Głośna Samotność powróci jesienią

  Kultowy klub Głośna Samotność powróci jesienią

  Jacek Sobczyński

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Świetna wiadomość dla sympatyków kultury niszowej. Znana kluboksięgarnia Głośna Samotność od jesieni wznowi działalność. Funkcjonujący niegdyś przy ul. Ratajczaka lokal przeniesie się na Św. Marcin. A konkretnie do kamienicy, położonej przy kinie Muza.
  O kłopotach "starej" Głośnej Samotności informowaliśmy we wrześniu. Mimo miana jednego z najciekawszych artystycznie lokali na klubowej mapie Poznania popularna "Głośna" przestała istnieć. Powodem były zbyt duże straty finansowe klubu. Tym niemniej współpracujący z Głośną Samotnością młodzi artyści i animatorzy kultury nie poddali się, przenosząc część sztandarowych imprez lokalu w inne miejsca - jak choćby do kontenerów Ewy i Zbigniewa Łowżyłów. I udało się - "Głośna" znów otworzy swoje podwoje. Choć pod zmienioną nazwą.

  - Głośna Samotność to podstawowa inspiracja, ale nie chcemy na siłę odtwarzać tego, co już było. Nazwa będzie jednak do niej nawiązywać. A jak? To ogłosimy na przełomie kwietnia i maja - zapowiada Tomasz Gęstwicki, menedżer dawnej Głośnej Samotności.

  Oferta nowego lokalu pozostanie praktycznie niezmieniona. W dalszym ciągu właściciele będą stawiać na książki dla poszukujących, poszerzając dział o więcej czasopism, magazynów oraz audiobooków. W nowej "Głośnej" będzie można napić się kawy, obejrzeć koncert czy wziąć udział w spotkaniu literackim. Nowością będzie oferta meblowa - w kluboksięgarni na sprzedaż zostaną wystawione projekty poznańskich designerów.

  - Dużym wyzwaniem będzie dla nas aktywizowanie. Chcemy pozyskiwać granty z Urzędu Miasta i z Ministerstwa Kultury na działalność warsztatowo-eksperymentalną. Celem jest zebranie wokół naszego miejsca młodego środowiska twórców, ze szczególnym naciskiem na działalność literacką, muzyczną i wizualną - zapewnia Tomasz Gęstwicki.

  Na razie pomysłodawcy przenosin Głośnej Samotności na Św. Marcin finalizują umowę wynajmu stumetrowego pomieszczenia w kamienicy nad kinem Muza z miastem. Ich dalsze przygotowania można śledzić na Facebooku (grupa "Głośna Samotność") oraz blogu, który zostanie uruchomiony jeszcze w marcu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo