Pleszew: Rusza policyjna akcja Blokers

  Pleszew: Rusza policyjna akcja Blokers

  ika

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj policja pleszewska skontroluje miejsca, gdzie nieletni mogą dokonywać czynów przestępczych lub wykroczeń. Chodzi o narkotyki, agresję, picie alkoholu, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego
  Opracowany w KWP w Poznaniu "Raport o przestępczości i demoralizacji nieletnich za 2009 rok" jednoznacznie wskazuje na wzrost udziału nieletnich oraz młodocianych przestępców o ogólnej liczbie sprawców przestępstw - mówi rzecznik policji Dariusz Zawistowski

  Takie zjawisko zauważalne jest nie tylko w przestępczości, gdyż osoby młode także coraz częściej dopuszczają się wykroczeń, popełniając je w sposób lekceważący dla ogólnie przyjętych norm życia społecznego.
  W dużej części do wszystkich tych zachowań dochodzi w związku ze spożyciem alkoholu lub innych podobnie działających środków. Zbliżający się okres wiosenny dodatkowo może skutkować wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia tego typu negatywnych zachowań ze strony młodzieży, zwłaszcza uczącej się.

  Mając powyższe na względzie w celu poprawy poziomu i poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu pleszewskiego, niezbędnym jest wzmożenie działań podejmowanych wobec sprawców dopuszczających się przestępstw i wykroczeń.

  W celu poprawy poziomu i poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu pleszewskiego w dniu 11 marca br. , zostaną przeprowadzone działania wobec nieletnich dopuszczających się przestępstw lub wykroczeń pod kryptonimem "Blokers".


  Głównym zadaniem działań będzie:


  1. Kontrola miejsc w których młodzież najczęściej przebywa /okolice pubów, kompleksów handlowych, parków i skwerów, itp.

  2. Kontrola znanych lokalnie miejsc dystrybucji substancji psychoaktywnych oraz miejsc gromadzenia się osób, które środki tego typu zażywają.

  3. Sprawdzenie miejsca gromadzenia się członków nieformalnych grup subkulturowych, w celu wyeliminowania potencjalnych źródeł agresji, bądź innych zachowań niezgodnych z prawem.
  4. Obserwacja miejsc sprzedaży i spożywania alkoholu, pod kątem łamania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

  5. Egzekwowanie przestrzegania przepisów wpływających na bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym.

  Z uwagi na zbliżający się okres wiosenny, który dodatkowo może skutkować wzrostem prawdopodobieństwa wystąpienia negatywnych zachowań ze strony młodzieży, działania "Blokers" będą kontynuowane sukcesywnie w miarę potrzeb.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Akcja ,,Blokers''

  Obywatel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  Niech psy zaczną od siebie tą akcje, bo sami zajmują się dilerką. A że są frajerami i nie umieją łapać złodziei i bandytów to biorą się za bogu ducha winnych palaczy trawki:/ Taka policje to lepiej...rozwiń całość

  Niech psy zaczną od siebie tą akcje, bo sami zajmują się dilerką. A że są frajerami i nie umieją łapać złodziei i bandytów to biorą się za bogu ducha winnych palaczy trawki:/ Taka policje to lepiej rozwiązać!zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo