Poznań: Wiosną będzie nowy dyrektor Ogrodu Botanicznego

  Poznań: Wiosną będzie nowy dyrektor Ogrodu Botanicznego

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Najpóźniej w kwietniu dowiemy się kto będzie nowym dyrektorem Ogrodu Botanicznego UAM. Botanik jest bez szefa od połowy ubiegłego roku, kiedy - po nieporozumieniach z zespołem - Karol Węglarski złożył rezygnację. Władze Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza powierzyły pełnienie obowiązków dyrektora Ewie Jerzak, a nieco później ogłosiły konkurs na to stanowisko.
  - Do konkursu przystąpiły dwie osoby. Kandydaci złożyli do komisji stosowną dokumentację i zostali zaproszeni na rozmowę. Po drugim etapie procedury rekrutacyjnej komisja wybrała jednego z nich. Ta kandydatura zostanie przedstawiona Radzie Ogrodu - tłumaczy Dominika Narożna, rzecznik UAM.

  Uczelnia nie chce zdradzić kto ubiegał się o stanowisko i kto został oceniony lepiej. - Póki procedura trwa, nie możemy powiedzieć kto zostanie nowym dyrektorem - dodaje Dominika Narożna.- Wszystko wskazuje na to, że nowy dyrektor zostanie powołany pod koniec marca lub pod koniec kwietnia.

  Wniosek Rady Ogrodu musi bowiem zostać zaopiniowany przez senat uczelni. Decyzję o wyborze dyrektora podejmie rektor UAM.

  Kaktusowy las

  Od piątku w botaniku czynna będzie wystawa "Kaktusowy las. Krajobraz roślinny Arizony". Fotografie Joanny Minksztym można oglądać w pawilonie dydaktyczno-ekspozycyjnym. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17 i będzie połączony z prelekcją "350 dni słonecznych w roku, czyli tajemnice Arizony".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo