Słowiański Mit - niezwykła podróż w przeszłość, zobacz film

  Słowiański Mit - niezwykła podróż w przeszłość, zobacz film

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Ma to być jedno z najbardziej nowatorskich przedsięwzięć kulturalnych w Europie. Czy tak rzeczywiście będzie, można się przekonać już od 10 marca. Zapraszamy na niezwykłą wystawę "Słowiański mit".
  Jak twierdzą organizatorzy, takiej wystawy w Polsce jeszcze nie było. Będzie można nie tylko obejrzeć eksponaty, ale też ich dotknąć, a nawet poczuć zapachy, jakie towarzyszyły Słowianom przed wiekami. Dzięki specjalnym multimedialnym projekcjom, wizualizacjom, światłom, dźwiękom zwiedzający dowiedzą się mnóstwa szczegółów o życiu naszych przodków, porównają legendy z tym, jak naprawdę oni pracowali, mieszkali, kochali i umierali.


  - Jak się okazuje bardzo mało wiemy na temat życia Słowian - mówi Karol Pituła, rzecznik prasowy przedsięwzięcia. - Wystawa obali wiele mitów i legend. Poprowadzi nas przez mało znany świat. Wejściu do kopuły towarzyszyć będą niesamowite wrażenia, najnowsza technika (projektory, animacja 3D, wizualizacje, gra świateł i dźwięku) i podróż w czasie aż do czasów wczesnego średniowiecza.

  Budowla ma 10 metrów wysokości i powierzchnię około 300 metrów kwadratowych. Wewnątrz będzie można zobaczyć autentyczne miejsce kultu Słowian, poznać ich życie, to jak się ubierali, co jedli i pili.

  Eksponaty zostały w pełni odtworzone, tak by widzowie naprawdę poczuli się przeniesieni w tamte czasy. W odróżnieniu do innych ekspozycji tutaj będzie można dotknąć wszystkich przedmiotów. Widz będzie podążał labiryntem, który prowadzić go będzie przez życie codzienne, religijne, aż do śmierci bohatera. Będzie można dowiedzieć się, jak bardzo kolorowy był ich świat.

  Wystawa ma być czynna do maja. Następnie pojedzie na Wybrzeże. Organizatorzy liczą, że potem, za zgodą władz, będzie mogła wrócić do Poznania i stanąć w pobliżu mającego powstać Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, co wzbogaciłoby dla odwiedzających Poznań. Jeżeli Słowiański Mit okaże się sukcesem wówczas planowane są kolejne takie nowatorskie prezentacje.  Informacje dla zwiedzających
  Wystawa czynna od dzisiaj do 20 maja na placu Wolności w Poznaniu.
  Godziny otwarcia od poniedziałku do piątku od 9 do 18, w sobotę i niedzielę od 11 do 20.
  Bilety w cenie poniedziałek - piątek 15 zł ulgowy i 17 normalny, sobota - niedziela 16 i 18 zł.
  Bilety rodzinne 3-osobowe (maksymalnie 2 osoby dorosłe) od poniedziałku do piątku 44 zł i sobota - niedziela 46 zł. 4-osobowy 56 i 58 zł.
  Bilety grupowe 14 zł za osobę.
  Bilety grupowe dla przedszkoli 10 zł za osobę.
  Przewodnik po wystawie dla grup gratis.
  Z biletem na wystawę Słowiański Mit wstęp do Muzeum Archeologicznego
  z 20-procentowym rabatem.

  Zwiedzanie historycznej wystawy multimedialnej trwa około godziny. W tym czasie poznajemy kulturę Słowiańszczyzny wczesnośredniowiecznej między VIII a X wiekiem. Pozwala ona zrozumieć obrzędy i zwyczaje, jak-ie przetrwały w niemal niezmienionej formie do dzisiaj.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo