Poznań: Czyszczą teren pod rozbudowę Biblioteki Raczyńskich

  Poznań: Czyszczą teren pod rozbudowę Biblioteki Raczyńskich

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Rozpoczęło się przygotowanie placu pod rozbudowę Biblioteki Raczyńskich. Zgodnie z planami i umowami wycięte i wywiezione zostały rosnące na terenie działki drzewa. Trwa uprzątanie terenu.
  - Wszystko realizowane jest zgodnie z planem. Lada dzień ogłosimy przetarg na generalnego wykonawcę - mówi Wojciech Spaleniak, dyrektor Biblioteki Raczyńskich. - Zostanie ogłoszony także w biuletynie europejskim i zgłosić się do niego będzie mogła każda firma. Po 40 dniach wybierzemy generalnego wykonawcę. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się rozstrzygnąć przetarg bez protestów. Jeżeli tak, to prace rozpoczną się w czerwcu.

  Budowa według projektu architektonicznego autorstwa pracowni JEMS Architekci Sp. z o.o. w Warszawie ma zakończyć się w 2012 roku.

  W nowym budynku znajdują się czytelnie, sala komputerowa i magazyn dla zbiorów. Przyszły budynek o powierzchni całkowitej prawie 12 tys. mkw., uwzględni najnowsze tendencje w budownictwie bibliotecznym i wyposażeniu specjalistycznym, przez co podwyższy atrakcyjność inwestycji dla użytkowników.

  Biblioteka otrzymała 42 mln zł dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w konkursie Kultura i dziedzictwo kulturowe. Cała inwestycja kosztować ma 106 mln zł, a brakujące 64 mln pochodzić będzie z budżetu miasta Poznania.

  - Już nie mogę się doczekać rozpoczęcia robót - mówi dyrektor Spaleniak. - Biblioteka Raczyńskich uzyska odpowiadającą jej potrzebom powierzchnię lokalową i towarzyszącą jej nowoczesną infrastrukturę, co w praktyce przełoży się na właściwe warunki przechowywania i wypożyczania zbiorów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo