Czkawka po deszczu

  Czkawka po deszczu

  Beata Marcińczyk

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niemal 900 mieszkańców Poznania wzięło sobie do serca uchwałę Rady Miasta i zawarło umowy z Zarządem Dróg Miejskich, sumiennie odprowadzało opłaty za tzw. deszczówkę.
  Niby to "groszowa sprawa". Jednak w przypadku spółdzielni mieszkaniowych okazała się poważnym obciążeniem. Zarząd SM Grunwald zwrócił się więc do WSA o rozstrzygnięcie, czy aby uchwała jest zgodna z prawem. Ten w lutym stwierdził, że wydano ją z jego rażącym naruszeniem i wstrzymał jej wykonalność. Na razie nie znane jest uzasadnienie sądu. ZDM wstrzymuje jednak pobieranie opłat. Miasto zapowiada odwołanie. Czyżby podjęta przez miejskich radnych uchwała okazała się bezużyteczna? Czy to może tylko "odbijanie piłeczki" między urzędami? Kilkadziesiąt miast pobiera opłatę za odprowadzanie wody deszczowej. Pierwsza, w roku 1996, była Bielsko - Biała. I nikt już tam nie zastanawia się nad sensem tego podatku. U nas też był na to czas. Chyba że przeleciał przez palce, jak woda.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo