Społecznik Pawlak

  Społecznik Pawlak

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Posłowie nie podchodzą poważnie do swoich oświadczeń majątkowych. Może o tym świadczyć przypadek wicepremiera Pawlaka, który nie wpisał, że nadzorował prywatną spółkę. Jak twierdzi, robił to za darmo. Ot, taka specyficzna forma wolontariatu.
  Jakoś nie słychać powszechnego oburzenia innych posłów, że jeden z nich nie ujawnił swoich związków z biznesem. Rozumiem, że partyjni koledzy czy koalicjant z PO nie chcą publicznie ganić wicepremiera. Ale nawet opozycja milczy, jakby sprawy nie było. Czyżby składanie niezgodnych z prawdą oświadczeń było poselską normą? Niewykluczone, że tak jest i posłowie w tej zmowie milczenia bądź usprawiedliwienia zawarli niepisane porozumienie ponad podziałami.

  Najbardziej dziwi jednak postawa prokuratury, która właśnie oświadczyła, że oświadczenia majątkowe Pawlaka rzetelnie zbadała i żadnych rewelacji nie znalazła. Poprosiłem już warszawskich śledczych o wytłumaczenie, na czym polegało badanie przez nich dokumentów złożonych przez Pawlaka. Chętnie się dowiem, jakich argumentów użyli, aby odmówić wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo