Poznań: Odwiedź artystę w jego mieszkaniu!

  Poznań: Odwiedź artystę w jego mieszkaniu!

  Katarzyna Leśniewska

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Poznańska Akademia Sztuk Pięknych żyje serią AK30. Nie chodzi jednak o spektakularne zabójstwo karabinem o tej nazwie, ale o cykl wystaw, na które studenci zapraszają wszystkich chętnych... do swoich domów!
  Każda z wystaw w ramach AK30 jest aranżowana przez danego artystę lub grupę artystów. Adaptują oni swoje prace względem przestrzeni mieszkania, tworząc własną "domową" galerię, samemu decydując o kształcie przestrzeni, sposobie przedstawiania prac. Artyści przedstawiają odmienny styl i dziedzinę, do grona należą osoby przedstawiające prace w rzeźbie, wzornictwie, ceramice, grafice, scenografii, malarstwie. Odwiedzający galerię artysty mają niepowtarzalną okazję zobaczyć również styl w jakim projektują swoje wnętrza, skąd czerpią inspirację, jak łączą różne koncepcje sztuki.

  AK30 jest wspólnym projektem kadry i studentów Pracowni Zjawisk Teatralnych Katedry Scenografii Akademi Sztuk Pięknych. Kierownik katedry, prowadzący Pracownię Zjawisk Teatralnych, kierownik artystyczny Interdyscyplinarnej Grupy Asocjacja 2006 - dr Piotr Tetlak - sprawuje opiekę artystyczną nad projektem. Pomysłodawcą i koordynatorem jest laborant Krzysztof Urban.

  Zobacz najbliższe wystawy AK30
  7 marca - Anna Siwik, Maria Jankowska (ul. Szydłowska 18/3, Poznań)
  8 marca - Asia Mroczek, Leszek Napora, (Poznań, ul. Szamotulska 79/9)
  9 marca - Agata Stolarska (Poznań, ul. Piekary 9/7)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo