Ucierpią najsłabsi

  Ucierpią najsłabsi

  Danuta Pawlicka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Niby wszystko jest proste, jasne, podane do wiadomości z wyprzedzeniem. A jednak znów nie wyszło. Wszyscy wiedzieli, że od marca będą nowe konkursy na pielęgniarską opiekę długoterminową. Nikt jednak nie przewidział, że przystępując do konkursu, nie zawsze się wygrywa.
  Tak się stało w przypadku pielęgniarek, które wcześniej pracowały w DPS-ach, złożyły oferty i teraz usłyszały, że kontraktu nie będzie. Można zrozumieć ich rozgoryczenie, ale już trudniej usprawiedliwić dyrektorów DPS. Mają listę kontraktów zawartych z pielęgniarkami , która jest na stronie NFZ. I mają wgląd do zasad, które określają, jak korzystać z takiej opieki.

  Jeżeli więc szef domu opieki widzi, że siostry do niego nie przyjdą, to powinien też zobaczyć, że ma wyjście. Do jego dyspozycji są pielęgniarki mające umowy na domową opiekę długoterminową i siostry z przychodni lekarza rodzinnego. Po co więc straszy się najsłabszych i najbiedniejszych, którzy kolejny raz ucierpią nie za swoje winy?

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo