Kalisz: W tym miesiącu zapadnie decyzja, czy historyczny...

  Kalisz: W tym miesiącu zapadnie decyzja, czy historyczny napis zniknie ze ściany sądu

  AND

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze w tym miesiącu ma zapaść decyzja w sprawie przyszłości historycznego napisu "Przywrócić godność prawu!" widniejącego od blisko 30 lat na ścianie kaliskiego sądu.
  Napis został namalowany przez kaliskich działaczy opozycji demokratycznej w okresie PRL. Kierownictwo sądu uważa jednak, że powinien on zostać usunięty, gdyż przeszkadza w dokończeniu remontu elewacji zabytkowego gmachu. Nie zgadza się na to kaliska Solidarność oraz konserwator zabytków, który postanowił wpisać napis do rejestru zabytków. Od tej decyzji do ministra kultury odwołała się dyrekcja sądu, ale wszystko wskazuje na to, że protest zostanie odrzucony.

  - Jeśli mam podejmować decyzje, to bliższy jest mi konserwator niż sąd - tłumaczył goszczący w Kaliszu Bogdan Zdrojewski, minister kultury. - Ministerstwo kultury nie zmienia wniosków wojewódzkich konserwatorów uzgodnionych z konserwatorami miejskimi i staram się, aby ta praktyka była praktyką powszechną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  napis

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  nie zmieniać bo nadal aktualny.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo