Autostrada A2: Przetarg na e-myto opóźniają protesty

  Autostrada A2: Przetarg na e-myto opóźniają protesty

  Izabela A. Kolasińska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Miesiąc poślizgu ma już prowadzone przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad postępowanie przetargowe na budowę i obsługę krajowego systemu poboru opłat. Jedną z pierwszych dróg objętych tzw. e-mytem ma być odcinek autostrady A2 Konin - Stryków.
  Zainteresowanie wartym 500 mln złotych kontraktem jest spore. Elektroniczny pobór opłat ma zacząć funkcjonować na publicznych autostradach, drogach ekspresowych, a w przyszłości również na niektórych drogach krajowych od lipca 2011 roku i ma zastąpić winiety.

  - Zgłosiło się już 15 firm, w tym światowi liderzy, którzy budowali tego typu systemy w wielu państwach, a także firmy mniej doświadczone - informuje Maciej Hadaj, rzecznik GDDKiA.


  Przetarg budzi tak wielkie emocje, że kilka firm już na starcie zarzuciło GDDKiA, że treść ogłoszenia ogranicza uczciwą konkurencję. Część protestów oddalono, inne uzwględniono i doprecyzowano warunki zamówienia.

  - Liczyliśmy się z tym, że może być wiele pytań i wątpliwości, bo to pionierski system w Polsce. Jednak nie przewidujemy żadnych opóźnień. Do lipca wykonawca musi być wybrany. Na zaprojektowanie i uruchomienie systemu będzie miał rok - dodaje Maciej Hadaj.

  Listę firm dopuszczonych do przetargu poznamy 5 marca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo