Poznań: Do 11 marca czekają na uwagi w sprawie spalarni

  Poznań: Do 11 marca czekają na uwagi w sprawie spalarni

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Jeszcze tylko do 11 marca można składać uwagi i wnioski do raportu oddziaływania spalarni śmieci na środowisko. Mogą to zrobić nie tylko organizacje, instytucje czy eksperci, ale każdy mieszkaniec.

  Dokument został ponownie wyłożony do publicznego wglądu po decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wydanej 18 lutego. Określa ona warunki realizacji spalarni śmieci na terenie Elektrociepłowni Karolin. RDOŚ postawiło 49 warunków, które muszą zostać uwzględnione w projekcie inwestycji. Dopiero po ich spełnieniu zakład można będzie oddać do użytku.

  Uwagi i wnioski do raportu oddziaływania spalarni śmieci na środowisko można składać w formie pisemnej lub elektronicznej w wydziale ochrony środowiska Urzędu Miasta Poznania (ul.
  Gronowa 22a, pok. 202, w poniedziałki i czwartki w godz. 8-17, natomiast we wtorki, środy i piątki w godz. 7.30-15). Z jego treścią można zapoznać się na stronie www.poznan.pl (zakładka środowisko - plany i programy). Wydział ochrony środowiska przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach rozpatrzy uwagi i wnioski.

  Zdaniem Stowarzyszenia My Poznaniacy sprawa ponownego wyłożenia do publicznego wglądu ostatecznej wersji raportu oddziaływania na środowisko nie jest wystarczająco nagłośniona, a istotna z punktu widzenia wielu mieszkańców. Szczególnie tych, którzy protestują przeciwko budowie spalarni na terenie EC Karolin.

  - Taka lokalizacja narusza zasadę zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, która mówi, że nie należy kumulować na niewielkim stosunkowo obszarze niebezpiecznych i uciążliwych dla ludzi instalacji - twierdzi Marek Pietrzyński, radny gminy Czerwonak i dodaje, że mieszkańcy Koziegłów mają już elektrociepłownię i oczyszczalnię ścieków. - 49 warunków postawionych przez RDOŚ równie dobrze można użyć do wydania odmownej decyzji w sprawie spalarni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo