Poznań: Zamalował napis "Nie zażydzicie nam Polski"

  Poznań: Zamalował napis "Nie zażydzicie nam Polski"

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Napis "Nie zażydzicie nam Polski" znajdujący się na murku przy Małych Garbarach został dzisiaj zamalowany.
  Takie słowa namalował ktoś w nocy z 18 na 19 lutego na parkanie przy ulicy Małe Garbary w Poznaniu naprzeciw budynku dawnej synagogi, obecnie pływalni. Następnego dnia, niedaleko tego miejsca, około stu poznaniaków sfotografowało się w ramach projektu "Tęsknię za tobą Żydzie".

  - Od tamtych dni w poznańskich mediach, na forach internetowych i blogach trwa ożywiona na ten temat dyskusja. Nie brakuje słów szlachetnych i wymagających niezwykłej cywilnej odwagi. Słów pełnych oburzenia. Podziwiając je udałem się w godzinach porannych do sklepu i kupiłem czarną farbę. Następnie udałem się pod wspomniany parkan i zamalowałem napis - Zbigniew Pakuła w liście do redakcji przyznaje się do wyczynu.

  Pytany przez nas o motywacje mówi krótko: - Wszystko co chciałem, napisałem w liście. To był naturalny odruch. Motywacja jest oczywista. Nie podobało mi się to, więc go zamalowałem - dodaje Pakuła.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo