Poznań: Manifestacja na urodziny Chopina. Zobacz zdjęcia

  Poznań: Manifestacja na urodziny Chopina. Zobacz zdjęcia

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Młodzi Melomani przyszli na manifestację z transparentami
  1/7
  przejdź do galerii

  Młodzi Melomani przyszli na manifestację z transparentami
  ©Antoni Hoffmann

  - 1 marca to dla nas prosinfonikowców dzień szczególny. Dzień, w którym na świat przyszedł geniusz Fryderyk Franciszek Chopin, człowiek skromny, pełen życia, ale i niezwykły. Geniusz, który swoją muzyką sprawił iż my dziś możemy być dumni z naszej kultury i z naszych dokonań - mówił sekretarz Pro Sinfoniki Antoni Hoffmann przypominając, że ktoś kiedyś powiedział, że Chopin już niczego od nas nie potrzebuje. To my potrzebujemy Chopina, bo Chopin i jego muzyka rozumiany jest przez wszystkich. Przez Europejczyków, Amerykanów, Azjatów, Afrykanów.

  Przypomniał pobyty Fryderyka Chopina w Poznaniu i Antoninie. Pod pomnikiem kompozytora złożono kwiaty, a Kacper Kozanecki, absolwent Koła Młodych Melomanów "Amadeusz" przy Szkole Podstawowej nr 90 odczytał apel, w którym czytamy: - Książę fortepianu Fryderyk Franciszek Chopin sprawił, że przez 200 lat Polska postrzegana jest na całym świecie jako kraj gdzie rodzi się piękno, pragnienie i umiłowanie wolności, szlachetności i braterstwa. Dla kilku pokoleń prosinfonikowców prowadzonych od ponad 40 lat przez prezesa prezesów Alojzego Andrzeja Łuczaka muzyka Chopina stała się bardzo bliska.

  Jest on nie tylko geniuszem muzycznym. To wzór Europejczyka, Polaka, patrioty i szlachetnego człowieka. Z Parku Chopina manifestanci udali się na Stary Rynek gdzie w Sali im. Groblicza Muzeum Instrumentów Muzycznych odbył się koncert pianisty prof. Andrzeja Tatarskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo