Aktywna baba w wielkim mieście

  Aktywna baba w wielkim mieście

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Żyją aktywnie, są spełnione i szczęśliwe. Realizują swoje pasje, spełniają marzenia i chcą zarażać tym inne kobiety. Ich działania pokazują, że płeć piękna wcale nie musi być słabsza. O paniach tworzących poznański Babiląd, ich pomysłach i poglądach na rolę kobiety w społeczeństwie, a także o tym co myślą o parytecie, pisze Paulina Jęczmionka.
  Babiląd to miejsce szczególne. Prowadzą go kobiety dla kobiet. Wspólnie uczą się języków obcych, tańczą, ćwiczą, poznają tajniki stylizacji i wizażu, robią zdjęcia. Jednak ich spotkania to nie tylko zajęcia praktyczne. Babiląd to ośrodek rozwoju osobistego kobiet. Tu mogą się one dowiedzieć, jak radzić sobie ze stresem, przezwyciężać nieśmiałość, zarządzać czasem, a także własną firmą. A wszystko po to, by zachęcić panie do wyjścia z domu.
  Kobiety pracujące w poznańskim ośrodku są dla uczestniczek zajęć dobitnym przykładem, że samorealizacja i aktywność nie są zarezerwowane tylko dla mężczyzn. I że pora, by społeczeństwo dostrzegło, że rola płci pięknej po prostu się zmienia.

  Bo w grupie jest siła


  Założycielką Ośrodka Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd w Poznaniu jest Joanna Stankiewicz, absolwentka kulturoznawstwa UAM. Zainteresowanie problematyką płci, feminizmem i informacje o powstających w Polsce organizacjach kobiet skłoniły ją do działania dla nich i na ich rzecz. - Babiląd to miejsce, w którym kobiety mogą się spotkać, poznać, a przede wszystkim zainspirować sobą nawzajem i pobudzić do działania - mówi Joanna Stankiewicz. - Wbrew funkcjonującym w naszym społeczeństwie stereotypom, kobiety są aktywne. I dlatego potrzeba nam oddolnych inicjatyw, dzięki którym będziemy się jednoczyć i wspólnie coś tworzyć.

  Jednym z pierwszych pomysłów, jakie zrodziły się wśród organizatorek ośrodka, był Babi Targ - akcja wymiany ciuchów. Impreza okazała się dużym sukcesem i za każdym razem gromadzi coraz większą grupę pań. Już w marcu odbędzie się kolejna edycja. Wyjątkowa, bo połączona z trzecimi urodzinami organizacji. Ale Babi Targ to coś więcej niż kiermasz ubrań. To okazja do spotkań, rozmów i dobrej zabawy. A przede wszystkim: pierwszy krok do uświadomienia, że poza rodziną i domem, można mieć także pomysł na samą siebie.

  "Mieszkanki" Babilądu to kobiety z pasją. Często nie jedną. Jest ich około trzydziestu. Każda uczy inne tego, co potrafi i lubi najbardziej. Są w różnym wieku, mają różne poglądy, pochodzą z różnych miast, a nawet krajów. Ale wszystkie łączy przekonanie, że kobietom trzeba stworzyć miejsce do rozwoju i działania. - Przychodzą do nas kobiety, które w natłoku codziennych zajęć związanych zarówno z domem, jak i pracą, postanowiły zrobić coś wyłącznie dla siebie - mówi Małgorzata Ciernioch, prowadząca w Babilądzie kurs stylizacji i wizażu. - Panie uczestniczące w zajęciach, które prowadzę wspólnie z Joanną Werc, bardzo często sporo już wiedzą o sztuce makijażu i wyglądu. Ale zwykle są pozbawione poczucia własnej wartości czy świadomości własnego piękna.
  1 3 4 5 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  W grupie siła

  Marta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

  Faktycznie w grupie siła... grupa motywuje i wspiera. Polecam wszystkim konkurs odchudzania, ja już schudłam 8 kg (w 2 miesiące) i cały czas chudnę. Wiem, że grupa to coś wspaniałego :-) Ja...rozwiń całość

  Faktycznie w grupie siła... grupa motywuje i wspiera. Polecam wszystkim konkurs odchudzania, ja już schudłam 8 kg (w 2 miesiące) i cały czas chudnę. Wiem, że grupa to coś wspaniałego :-) Ja trafiłam na tą grupę na stronie (schudnijznami.com.pl)zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo