Sąd: Policjant uniknął kary z powodu uchybień w uzasadnieniu

  Sąd: Policjant uniknął kary z powodu uchybień w uzasadnieniu

  Barbara Sadłowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzisiaj poznański Sąd Okręgowy uniewinnił policjanta skazanego przez sąd w Chodzieży za znieważenie obywatela podczas interwencji. Była to sprawa z oskarżenia prywatnego Krzysztofa G., mieszkańca wsi w gminie Ujście.
  W kwietniu ubiegłego roku mężczyzna był świadkiem rozmowy swych rodziców - matka uprzedziła wyjeżdżającego rowerem ojca, by nie jechał do sklepu, bo jest zamknięty. 64-letni Józef G. zawrócił, co dla przejeżdżających policjantów było widocznie sygnałem, że mogą złapać kolejnego pijanego rowerzystę. - Zahamowali z piskiem opon i wjechali na nasze podwórze. Ojciec akurat szedł z wiaderkiem do piwnicy. Ten policjant otworzył drzwi i powiedział: - Chodź tu, będziesz dmuchał!
  - mówi Krzysztof G. - Powiedziałem temu policjantowi, że nie mogą go zmuszać, tym bardziej że jest po wylewie. Wtedy Piotr Sz. powiedział do kierowcy radiowozu: - Ten tu jest pop.... Znalazł się adwokat! Ja wiem, skąd ty taki mądry.

  Krzysztof G. oczekiwał przeprosin za tę lekceważącą odzywkę. Kiedy jednak interwencja w pilskiej komendzie okazała się nieskuteczna, złożył pozew w Sądzie Rejonowym w Chodzieży, który w listopadzie ubiegłego roku skazał policjanta na tysiąc złotych grzywny. Jednak dzisiaj sąd odwoławczy zmienił ten wyrok i uniewinnił funkcjonariusza. Nawet nie dlatego, że uznał, iż policjant zachował się bez zarzutu. Uniewinnił Piotra Sz. z powodu uchybień w pisemnym uzasadnieniu wyroku chodzieskiego sądu.

  - Czy oskarżony miał zamiar znieważyć pokrzywdzonego? Nad tym w ogóle się sąd pierwszej instancji nie pochylił - powiedział sędzia Jarosław Komorowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo