Poznań: Od wiosny policjanci po służbie skontrolują pijących...

  Poznań: Od wiosny policjanci po służbie skontrolują pijących w bramie

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Robi się coraz cieplej, mieszkańcy spodziewają się, że niebawem w bramach i parkach pojawi się więcej osób popijających alkohol, a czasem rozrabiających. Dodatkowe patrole policyjne, opłacane z funduszu antyalkoholowego, wyjdą jednak na ulice miasta dopiero za kilka tygodni.
  Picie alkoholu w miejscach publicznych, przesiadywanie w bramach, na skwerach, w parkach, klatkach schodowych oraz dewastacje mienia - na to najbardziej skarżą się poznaniacy. W ubiegłym roku do policji tworzącej lokalne mapy zagrożeń dotarło prawie trzysta sygnałów o tych uciążliwościach. Mieszkańcy boją się podpitych wyrostków bardziej niż rozbojów czy włamań. Nic dziwnego, że od lat miasto płaci, by najlepsi funkcjonariusze, po służbie patrolowali miejsca, w których spożywany jest alkohol i kontrolowali, czy sprzedawcy nie podają go nieletnim.


  - W ubiegłym roku podczas takich służb funkcjonariusze ujawnili prawie 14 tysięcy przypadków picia w miejscach publicznych, na ulicach, placach, w parkach, a także na terenie szkół oraz w środkach komunikacji publicznej - wymienia Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. - W zależności od sytuacji, stosowali pouczenia lub nakładali mandaty. Wylegitymowali prawie 15 tysięcy osób, w tym 27 nieletnich, wręczyli ponad 5 tysięcy mandatów, do sądów grodzkich skierowali prawie 80 spraw. Policjanci ujawnili 32 przypadki sprzedaży alkoholu wbrew ustawie, w 12 z nich ekspedient podał alkohol małoletniemu - wymienia.

  W tym roku dodatkowe patrole mają wyjść na ulice miasta od kwietnia. Wtedy wzrost liczby pijących pod chmurką będzie już - z powodu wiosennej aury - zauważalny. - Pomocne będą z pewnością zapisy uchwały Rady Miasta Poznania, która zabrania picia alkoholu także na podwórkach i w częściach wspólnych budynków wielorodzinnych oraz całodobowa obserwacja obrazu z kamer - zapewnia Piotr Bąbelek, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mam pytanie

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  Panie Paszkiewicz ! Czy wśród ukaranych był niejaki Palikot co spożywał alkohol w miejscu publicznym pod okiem kamer ?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Magazyn

  Wideo