Apel do ministra sprawiedliwości w sprawie Jarosława Ziętary

  Apel do ministra sprawiedliwości w sprawie Jarosława Ziętary

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Z apelem do ministra sprawiedliwości o przekazanie sprawy zabójstwa dziennikarza do innej prokuratury wystąpił Komitet Społeczny "Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary".
  Zawiązany w ubiegłym miesiącu komitet stawia sobie za cel doprowadzenie do wyjaśnienia przez organy ścigania losu uprowadzonego w 1992 roku dziennikarza. "W nawiązaniu do deklaracji poprzednich ministrów sprawiedliwości (...) prosimy o spowodowanie przekazania sprawy zabójstwa dziennikarza do prokuratury spoza Wielkopolski nie obciążonej porażkami dotychczasowego śledztwa" - czytamy w apelu przekazanym ministrowi Krzysztofowi Kwiatkowskiemu.


  Apel to kolejna w ostatnich latach inicjatywa w sprawie niewyjaśnionej zbrodni. W 2008 roku poznańscy dziennikarze wystąpili z listem otwartym do ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego. Zarówno on jak i jego następca, Andrzej Czuma deklarowali podjęcie działań zmierzających do wyjaśnienia zabójstwa Ziętary. Takie starania zapowiadał także minister spraw wewnętrznych, u którego interweniował europoseł Filip Kaczmarek.

  Przełomem w sprawie miał a być specjalistyczna analiza sprawy. Na jej wykonanie trzeba było czekać rok, a teraz przekazano ją poznańskiej policji i prokuraturze, które w przeszłości dopuściły się zaniedbań w sprawie Ziętary. "Ostatnie kilkanaście miesięcy nie daje podstaw do uznania, że sprawę rzeczywiście potraktowano poważniej" - napisał komitet w apelu do ministra.

  Jarosław Ziętara to jedyny zabity polski dziennikarz, którego losu nigdy nie wyjaśniono. Więcej informacji o tej sprawie na stronie jarek.sledczy.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Krzysztofie !

  Widukind (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 11

  Chwała Panu za determinację lecz który to już apel ? Nadal życzę wytrwałości, mimo wszystko. Pozdrawiam Pana. Widukind

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Gorący temat

  Wideo